0

Підтримання технологічної температури трубопроводів та системи розігріву продукту в резервуарах

Підтримання технологічної температури трубопроводів та системи розігріву продукту в резервуарах

 

Промисловий обігрів трубопроводів

 

Для підтримки необхідної технологічної температури в магістральних трубопроводах, вузлах трубопроводів, ємностях, резервуарах широко використання отримали системи кабельного обігріву.

На відмінну від громіздких та інерційних паро чи водонагрівальних систем-супутників, системи кабельного обігріву мають компактні розміри (діаметр кабелю 2-5 мм) та дозволяють підтримувати необхідну температуру з похибкою 0,1°С.

Широка номенклатура кабелів:

 • високо, середньо та низькотемпературні кабелі;
 • лінійні, саморегулюючі та мінеральні.

дозволяє вирішувати найрізноманітніші інженерні завдання, що постають під час видобутку, переробки, транспортуванню чи зберіганню продукту в усіх галузях промисловості.

Системи кабельного обігріву застосовуються в: нафтовій, хімічній, харчовій промисловості на фармацевтичному виробництві та інших галузях для вирішення завдань з:

 • Розігрів продукту до технологічної температури;
 • Підтримка технологічної температури продукту;
 • Усунення конденсату на трубопроводах;
 • Запобігання утворенню пробок в магістралях трубопроводу;
 • Захист від замерзання трубопроводу з гарячою і холодною водою;
 • Підтримання температури в трубопроводах, ємностях.

В промисловості, завдяки обігріву (за рахунок компенсації теплових втрат) створюються надійні умови для транспортування, або зберігання продукту з підтриманням потрібної технологічної в'язкості рідин.

Системи електрообігріву рахуються невід'ємною частиною безперервного технологічного процесу на виробництві.

Застосування кабельного обігріву в приватному секторі (заміських будинках, котеджах, багатоповерхових будинках):

 • При наявності на вулиці трубопроводу, встановленні системи електрообігріву забезпечують безперебійну подачу води в зимовий період;
 • Нагрівальний кабель усуває проблеми з промерзанням трубопроводів з холодною та гарячою водою під час пуску системи водопостачання по зовнішніх магістралях;
 • Захист зовнішніх інженерних мереж.

Якісно розраховані та змонтовані системи обігріву усувають небезпеку руйнування трубопроводів чи резервуарів, що в подальшому вберігає від зайвих витрат на часткову, або повну заміну інженерних систем.

 

Керування систем обігріву

 

Для економічного і раціонального використання систем електрообігріву, а також своєчасного включення в роботу на заданій ділянці, рекомендується встановлювати автоматичну систему управління.

Керування термостатом, забезпечує безперервний технологічний процес (транспортування, зберігання продукту), підтримуючи систему електрообігріву в постійному активному режимі, в той час, захисне обладнання забезпечує електробезпеку нагрівальних елементів. Також варто відзначити, що система в автоматичному режимі не допускає перегріву, або охолодження продукту вище, або нижче необхідної технологічної норми, як для зберігання так і для його транспортування.

Такі заходи в цілому, забезпечують безпечну роботу системи та пришвидшують окупність за рахунок заощадження електроенергії в період експлуатації.

Система електрообігріву складається з трьох частин:

 • Нагрівальна;
 • Силова;
 • Система керування.

Нагрівальна частина складається з: нагрівальних резистивних, або саморегулюючих кабелів та кріпильних елементів для фіксації. Сюди також відноситься термоізоляційний матеріал, який може бути з: мінеральної вати; базальтової вати; спіненого каучуку або пінополістиролу.

Термоізоляційний матеріал необхідно встановлювати з зовнішнім покриттям стійким до: ультрафіолетового випромінювання; перепадів температур; впливу атмосферних опадів та можливого механічного пошкодження.

При розрахунку нагрівальних елементів або термоізоляційних матеріалів, слід враховувати місцерозташування об'єкту.

Силова частина складається з:

 • силових кабелів, які забезпечують живлення нагрівальних елементів в розподільних вузлах;
 • інформаційних кабелів, які передають сигнал (для зчитування температури на потрібних ділянках об'єкта, що обігрівається) від датчика до контролера.

Всі силові та інформаційні кабелі повинні відповідати вимогам електробезпеки та умовам навколишнього середовища.

Система автоматичного керування - це шафа управління з контролером і захисним обладнанням.

Органи керування автоматично по заданим параметрам, підтримують задану технологічну температуру яка забезпечує зберігання або транспортування продукту (рідин).

Якщо Вам потрібно виконати розрахунок системи кабельного електрообігріву, заповніть будь-ласка опитувальний лист, або зателефонуйте нам для уточнення технічного завдання. 

Завдяки встановленим системам електрообігріву, вдається уникнути зайвих витрат на ремонт, або повну заміну обладнання та окремих комплектуючих конструкцій, які виходять з ладу у холодний період року.