0

Захисне заземлення

Захисне заземлення



В не залежності від призначення системи заземлення і місця розташування заземлюючих пристроїв, контур заземлення має надійно працювати і виконувати свою основну функцію - захист людини від ураження струмом, або забезпечити належну роботу електронних приладів.

Надійність роботи та строк експлуатації контуру заземлення, залежить від якості встановлених пристроїв та монтажу системи відповідно діючим вимогам і нормам ПУЕ 2017.

Комплекти та комплектуючі заземлення з нержавіючої сталі D16

При встановленні пристроїв заземлення з нержавіючої сталі, можна не турбуватись про механічні пошкодження, підвищену кислотність ґрунту та агресивних середовищ.

Застосування комплектів заземлення з нержавіючої сталі - це довговічність та надійність, адже гарантійний строк експлуатації пристроїв складає 50 років з терміном служби пристроїв заземлення не менше 100 років, а ціна комплектів заземлення приємно здивує.

В залежності від місця розташування об'єкта та опору ґрунту, враховуючи досвід в *середньому - щоб досягти опору заземлення в 4 Ом, достатньо комплекту 9 метрів.

Комплекти та комплектуючі з гаряче оцинкованої сталі D20

Комплектуючі пристрої з гаряче оцинкованої сталі є альтернативою пристроям з нержавіючої сталі.  Виготовлення таких пристроїв складається з декількох етапів - це виготовлення виробу з сталі та нанесення покриття з цинку.

Для отримання якісного оцинкованого пристрою, на стадії виготовлення, в першу чергу необхідно правильно підібрати марку сталі (з потрібним хімічним складом) майбутнього виробу. Після виготовлення деталі, наноситься захисне покриття цинку - товщина якого має бути від 60 - 100 мкм.

Нанесення покриття на виготовлений пристрій, відбувається шляхом занурення металевого виробу в ванну з гарячим цинком температура якого сягає від 450 - 500 °С. Під час цинкування покривається як зовнішня, так і внутрішня поверхня деталей.

В результаті маємо, стальний пристрій з гарячим цинкуванням, від контрафактних виробів відрізняється характерним візерунком. Гарантійний термін експлуатації таких комплектуючих складає до 30 років, а термін служби до 50 років.

  • При купівлі пристроїв заземлення - Особливу увагу потрібно приділяти якості виробу, від цього залежить термін служби та надійність роботи.
  • При монтажу контуру заземлення - Опір розтікання струму, має досягатись тільки за допомогою пристроїв (без підсипок сільних розчинів, та інших спеціальних реагентів).

Компанія "РЕМ-ГРУП СЕРВІС" рекомендує використовувати - тільки якісне обладнання та комплектуючі для систем захисту від ураження електричним струмом, при облаштуванні контуру заземлення. Ми слідкуємо за якістю постачаємого обладнання та виконуємо всі вимоги діючих нормативів.

Норми та правила облаштування заземлення згідно ПУЕ 2017

1.7.92. Опір заземлювального пристрою, до якого приєднано нейтраль джерела живлення або виводи джерела однофазного струму, у будь-яку пору року не повинен перевищувати 2, 4 і 8 Ом відповідно для лінійних напруг 660, 380 і 220 В джерела трифазного струму або 380, 220 і 127 В джерела однофазного струму. Цей опір необхідно забезпечувати з урахуванням використання всіх заземлювачів, приєднаних до PEN (РЕ) провідника, якщо кількість відхідних ліній не менша двох. Опір заземлювача, до якого безпосередньо приєднують нейтраль джерела трифазного струму або виводи джерела однофазного струму, повинен бути не більшим за 15, 30 і 60 Ом відповідно для лінійних напруг 660, 380 і 220 В джерела трифазного струму або 380, 220 і 127 В джерела однофазного струму (див. також 1.7.96).

1.7.93. На кінцях повітряних ліній електропередавання як з неізольованими, так і з самоутримними ізольованими проводами або відгалужень від них довжиною понад 200 м слід влаштовувати повторні заземлення PEN (РЕ) провідника зі значенням опору згідно з 1.7.95.

Упершу чергу необхідно використовувати природні заземлювачі (підземні частини залізобетонних і металевих опор), а також заземлювачі, призначені для захисту від грозових перенапруг (див. главу 2.4).

Зазначені повторні заземлення виконують тільки в тому разі, якщо на повітряних лініях відсутні заземлювачі, призначені для захисту від грозових перенапруг, або їх недостатньості для виконання умови, зазначеної в 1.7.95.
Повторні заземлення PEN-провідника в мережах постійного струму слід влаштовувати із застосуванням окремих штучних заземлювачів. Вони не повинні мати металевих з’єднань з підземними трубопроводами.

1.7.94. На вводі до електроустановки будівлі від повітряної лінії рекомендується облаштовувати повторне заземлення PEN (РЕ) провідника, якщо в будівлі за відсутності комунікацій водопостачання, газопостачання, металевих і залізобетонних конструкцій не може бути здійснено основну систему зрівнювання потенціалів (1.7.84). У цьому разі опір заземлювача повторного заземлення РЕ (PEN) провідника на вводі в будівлю повинен бути не більшим за 3О Ом.

1.7.95. Спільний опір всіх заземлювачів, приєднаних до PEN - провідника кожної лінії, у тому числі природних заземлювачів, у будь-яку пору року, не повинен перевищувати 4, 10 і 20 Ом відповідно для лінійної напруги 660, 380 і 220 В джерела трифазного струму або 380, 220 і 127 В джерела однофазного струму. Опір кожного з повторних заземлювачів повинен бути не більшим ніж 15, 3О і 60 Ом відповідно для тієї самої напруги (див. також 1.7.96).

Коментарі