0

Технічне обслуговування системи обігріву водостоків перед Сезонним запуском в експлуатацію

Технічне обслуговування системи обігріву водостоків перед Сезонним запуском в експлуатацію


Профілактика систем обігріву

 

В осінній період, перед настанням холодів необхідно проводити технічне обслуговування систем обігріву дахів, водостоків, воронок і т.д.. Нагадаємо, що після консервації в весняний період системи антиобледеніння та перед вводом в експлуатацію обов’язковій перевірці підлягають наступні компоненти системи: нагрівальна та силова частина, блок управління і контролю, а також безпосередньо сама система водовідведення - ринви, труби.

Виконання підготовчих робіт до запуску системи обігріву в автоматичному режимі, забезпечують:

 • належне функціонування водовідвідної системи;
 • цілісність покриття даху та конструктивних елементів покрівлі;
 • неушкоджений фасад будинку;
 • зниження травматизму та нещасних випадків від обвалу скупчення льоду;
 • безпека запаркованого і проїжджаючого автотранспорту;
 • зменшення витрат на залучення спеціальної техніки для розчистки та зняття льодового покрову з
 • краю покрівлі та водостоків.

Нажаль, недотримання елементарних правил експлуатації системи призводить до невідворотних наслідків: виходу з ладу системи в піковий період навантаження що призводить до великих матеріальних витрат. А в деяких випадках лід наносить таку шкоду нагрівальному кабелю, що секція не підлягає ремонту.

Тому, своєчасне обслуговування, запуск та консервація системи фахівцями - забезпечує належне функціонування обігріву покрівлі і водостічної системи на протязі всього терміну експлуатації.

Підготовка водостоків

 

В першу чергу, при обслуговувані системи антиобледеніння потрібно звернути увагу на засміченість водовідвідної системи. Переважно за літній та осінній період там накопичується велика кількість опалого листя. Засміченість водовідвідної системи, воронок, водозбірних жолобів - заважає безперешкодному проходженню талої води. Також, бруд який за період консервації там зібрався – унеможливлює безперешкодне проходження, а накопичення талої води перетворюється в намерзання льоду (при різких коливаннях температури навколишнього середовища). При задіянні системи з резистивних кабелів, засміченість водостоків призводить до перегріву та виходу з ладу нагрівального елементу. Тому обслуговуючому персоналу необхідно першочергово забезпечити чистоту і привести в належний стан водостічну систему. Тала вода, має безперешкодно потрапляти в стічні труби та воронки.

Ревізія з’єднувальних коробок

Другим кроком має бути обстеження силової частини системи антиобледеніння. При розрахунку системи обігріву, обладнання необхідно комплектувати з урахуванням особливостей середовища розміщення. Сполучні коробки для зовнішнього застосування мають відповідати типу і класу захисту відповідно до навколишнього середовища.

При обстеженні силової частини необхідно виконати:

 • перевірку з’єднувальної коробки на ІР захист;
 • перевірку гермовводів;
 • замір опору ізоляції силових кабелів;
 • замір опору нагрівального провідника;
 • замір опору ізоляції нагрівального кабелю.

У разі виявлення розгерметизації сполучних коробок або відхилень більше допустимого (допускається 5…7% похибки на вимірювальний прилад) у замірах кабелів – необхідно вжити всіх заходів по усуненню дефекту і відновити надійность роботи силового блоку системи.

Якщо волога до з’єднувальної коробки не потрапляє, а проведені заміри відповідають замірам в технічному паспорті на систему антиобледеніння - тоді силовий блок в належному робочому стані. Далі ми переходимо до перевірки блоку автоматичного управління та контролю системи обігріву.

Наладка датчиків контролю

 

При обстежені датчиків контролю, необхідно звернути увагу на місце розташування датчику осадів (рішення, першочергового розташування датчику осадів, приймається на стадії проектування системи антиобледеніння, сніготанення). Датчик виявлення осадів розміщуються в місцях максимального скупчення снігу на покрівлі, або у водостічній системі. При обстеженні датчику необхідно перевірити реагування його на виявлення осадів (можлива штучна імітація осадів) та передачі сигналу контролеру.

Датчик температури повітря навколишнього середовища має відображати явну температуру повітря. Розміщується в місцях з мінімальним впливом сонячних променів та інших джерел тепла.

У разі відсутності передачі сигналів (зчитування температури повітря та виявлення осадів), вжити всіх заходів з відновлення роботи датчиків контролю. Якщо датчик відновленню не підлягає, його слід замінити на аналогічний датчик або на інший з покращеними характеристиками.

Обслуговування щита керування

 

Заходи проведення технічного обслуговування щита керування включає перевірку:

 • автоматичних вимикачів;
 • спрацювання на захист Диференційних автоматів (ПЗВ);
 • прийом сигналів термостатом від датчиків контролю;
 • включення контакторів;
 • управління термостатом в автоматичному режимі (програмування);
 • проведення замірів опору ізоляції силових кабелів (до сполучної коробки);
 • контрольний замір опору провідника через з’єднувальні коробки;
 • контрольний замір опору ізоляції нагрівального провідника;
 • провести заміри струмових навантажень.

При виявленні дефектів або інших неполадок в період проведення профілактичних робіт блоку керування, необхідно - терміново усунути дефекти шляхом ремонту чи заміни обладнання на аналогічне або інше, з кращими експлуатаційними характеристиками.

Запуск системи в автоматичному режимі

 

При відповідності з технічним паспортом проведених всіх контрольних замірів, виконана перевірка електробезпеки, включення - виключення системи в автоматичному режимі, та всі профілактичні роботи закінчені - система готова до роботи і вводиться в експлуатацію в автоматичному режимі.

Компанія Рем-Груп Сервіс рекомендує: для забезпечення надійної роботи в періоди пікового навантаження проводити профілактичні роботи в передпусковий період.