0

Діагностика системи обігріву водостоків

Діагностика системи обігріву водостоків 

У зимовий період та ранньою весною нерідко можна побачити величезні загрозливого вигляду бурульки, що висять на покрівельних звісах будинків, обмерзлі або, того гірше, виведені з ладу під масою льоду водостоки (Фото 1. 2. 3.).

Також варто відзначити, що обмерзла водостічна система в період відлиги не здатна забезпечити прохід талої води. В результаті, не маючи шляхів для відведення накопичена вода руйнує зовнішнє покриття покрівлі, що загрожує протіканням в приміщення.

Правильно організований обігрів водостоків здатний запобігти подібним явищам - забезпечити цілісність даху та убезпечити пішоходів і відвідувачів ТЦ, від падіння льоду з даху, а систему водостічних труб захистити від необхідності часткового щорічного ремонту, або повній заміні окремих елементів водостоку.

Для забезпечення цілісності покрівлі та водостічної системи, недостатньо правильного розрахувати систему обігріву. Необхідно її ще й правильно та якісно змонтувати і ввести в експлуатацію.

Також потрібно проводити технічне обслуговування, що для сезонних систем (сніготанення, антиобледеніння) складається з:

  • передпускового – восени, в період пуску системи;
  • консерваційного – весною коли система вводиться в режим очікування.

 

Розглянемо помилки, що допускаються при монтажі систем кабельного обігріву

Так ми бачимо що силовий кабель прокладено, без застосування захисних труб, лотків, які мають захищати кабельні лінії, від механічних пошкоджень та від сонячної радіації (що, є грубим порушенням ПУЕ пп.2.3.18-2.3.19). В результаті чого було пошкоджено підвідний кабель (Фото 4. 5.).

Силова розподільча коробка встановлена з відповідним рівнем захисту від проникнення пилу та вологи (ІР66 згідно IEC 60529), але виконання вводів кабельних ліній виконано без застосування кабельних сальників (гермовводів). Що призвело до пониження ступеню захисту, фактично нижче допустимого, так як при відкриванні коробки з неї полилася вода (Фото 5. 6. ).

Це в подальшому могло призвести до КЗ (короткого замикання) в колі, та виведенню з ладу системи обігріву.

Також було встановлено, що система була підключена на силовий автомат, без використання пристрою захисного відключення ПЗВ чи диференційного автомату (що забезпечує електробезпеку при появі струмів витоку в разі пошкодження електрообладнання, або мережі, а при попаданні людини під напругу обезструмлює аварійну ділянку). Тобто маємо грубе порушення п.п.7.1. ПУЕ.

При зовнішньому обстежені системи та покрівлі на якій вона встановлена можна зробити висновок, в подальшому підтверджений опитуванням експлуатуючого персоналу, що система працювала без проведення технічного обслуговування. Так видно, що в місцях прокладання нагрівальних кабелів має місце скупчення опалого листя, побутового сміття, що заборонено правилами експлуатації систем обігріву (Фото 7. 8.). Так як це може призвести до перегріву з подальшим виходом з ладу нагрівальних елементів. Також це ускладнює стік води, що розтанула під дією роботи системи, з подальшим її намерзанням на покрівлі. При візуальному огляді були виявленні численні пошкодження зовнішньої оболонки нагрівальних кабелів(Фото 9.).

Проведенні заміри опору зовнішньої ізоляції, за допомогою мегаомметра, підтвердили, що подальша експлуатація даних нагрівальних секцій недопустима. Порушення цілісності зовнішньої оболонки, не є великою проблемою. При своєчасному виявленні, можна встановити ремонтну муфту, але якщо волога, в великій кількості, потрапила до нагрівальної матриці та довгий час там знаходилась, то саморегулюючий нагрівальний кабель виходить з ладу (у зв’язку з погіршенням токопровідних властивостей матриці, та ураженню корозією заземлюючого екрану, подальша експлуатація такого нагрівального елементу неможлива).

Комплекс помилок допущених при монтажі та відсутність своєчасного технічного обслуговування призвели до того, що всю систему кабельного електрообігріву необхідно замінити - як і нагрівальну так і силову розподільчу частину.

Компанія «РЕМ-ГРУП СЕРВІС» рекомендує своєчасно проводити технічне обслуговування систем обігріву, це - запорука надійності роботи та економічність в період експлуатації.