0

Комфортний підігрів підлоги і опалення в житлових, офісних та адміністративних приміщеннях

Комфортний підігрів підлоги і опалення в житлових, офісних та адміністративних приміщеннях


 

Системи електричної теплої підлоги вважаються одними з найпоширеніших і економних варіантів як для комфортного так і основного обігріву приміщень. Електричні теплі підлоги за принципом обігріву - конвекційні, в залежності від виконання - одножильні і двожильні нагрівальні елементи (мати). Встановлюються системи при проведенні реконструкції, поточному ремонту приміщень та при будівництві нових будинків.

Принцип роботи електричних підлог полягає в рівномірному розподілі тепла по всій поверхні, що обігрівається. За рахунок акумуляції тепла, яку забезпечує нагрівальний елемент, тепле повітря рівномірно піднімається від підлоги до стелі (не спалюючи при цьому кисень), створюючи комфортний мікроклімат в приміщенні, який є природним для людського організму.


Застосування систем електообігріву


Системи у вигляді нагрівальних секцій і матів встановлюються як:

  • Основне опалення приміщень;
  • Комфортний підігрів підлоги.


Комфортний підігрів встановлюється, в будь-яких приміщеннях як незалежна система підігріву підлоги від інших видів опалення. Використання систем електрообігріву це - комфорт та економічність в період експлуатації (за рахунок швидкого прогріву поверхні підлоги при мінімальному споживанні електроенергії).

Монтується система з:

  • Нагрівальних кабелів в піщано-цементну стяжку з мінімальним шаром 2-3,5 см (рівень підлоги піднімається на 3-5 см., разом з фінішним покриттям);
  • Нагрівальних матів безпосередньо в шар плиткового клею під фінішне покриття (не вимагає додаткової стяжки, рівень підлоги піднімається на 0,5-1 см., разом з фінішним покриттям).

Системи опалення встановлюються з нагрівальних кабелів як основний, або комбінований тип опалення будинків та нежитлових приміщень.

При монтажу теплої підлоги, як основного опалення, слід правильно розрахувати потужність системи, враховуючи тип приміщення і його теплоізоляційні властивості. Нагрівальний кабель встановлюється з розрахунковим кроком в піщано-цементну стяжку від 5 см., при цьому, обігрів приміщення виконується за рахунок акумуляції тепла (завдяки температурі яку виділяє нагрівальний елемент).

 

Теплоізоляційний матеріал

 

В системах основного опалення приміщення, (із застосуванням нагрівальних кабелів) для економічної експлуатації, обов'язково, слід встановлювати теплоізоляційні матеріали.

З використанням теплоізоляції обігрів приміщення відбувається за менш тривалий час (за рахунок зменшення тепло втрат, збільшується тепловіддача робочої поверхні підлоги) що позитивно позначається на економії за рахунок зменшення споживання електроенергії.

При можливості підняття стяжки застосовується екструдований пінополістирол 30-100 мм. В інших випадках застосовується пробкова теплоізоляція 2-5мм., за рахунок товщини і завдяки своїм термо-шумоізоляціоним властивостям, вважається ідеальним рішенням для застосування в системах тепла підлога.


Керування систем тепла підлога

 

Сучасні системи електрообігріву працюють автономно, завдяки тижневим програмованим терморегуляторам. Електронний термостат дозволяє програмувати 4 або 6 незалежних події в добу, що дає можливість підтримувати в автоматичному режимі задану температуру в потрібний час.

Контроль системи обігріву здійснюється за допомогою зовнішнього (контроль температури підлоги), або вбудованого (контроль температури повітря в приміщенні) датчиків контролю. Таке управління, дозволяє економно використовувати систему за рахунок автоматичного включення обігріву приміщення вночі (в період зниженого тарифу), а вдень перемикаючись в режим комфортного підтримання температури повітря в приміщенні.

Для системи додаткового (комфортного) підігріву підлоги переважно використовуються електромеханічні терморегулятори, функціоналу яких достатньо для підтримки необхідної комфортної температури підлоги.

Також, варто відзначити, підключення багатозонного (багатотарифного) лічильника. При використанні системи електроопалення в години мінімального навантаження мережі (тобто в нічний час, коли діють інші, знижені тарифи на електроенергію) призводить до більш раціонального і економічного використання системи.

Рекомендована потужність систем кабельного обігріву:

Тип приміщення Комфортний підігрів Вт/м² Основне опалення Вт/м²
Кухня, вітальня, спальня 130-150 180-200
Ванная кімната, сан вузол, балкон  140-160  180-200
Підвальне приміщення 120-160 180-200
Офіс, магазин, квартира, котедж 120-160 180-200

 

Після виконання монтажу нагрівального кабелю, необхідно обовязково провести замір опору ізоляціі, та замір опору провідника нагрівального елементу.

При дотриманні всіх необхідних норм і правил електробезпеки при установці нагрівальних кабелів, такі системи опалення вважаються найбільш економічними, і довговічними (термін служби кабелю в бетоні становить понад 60 років).

Якщо Вам потрібно замовити послугу розрахунку систем тепла підлога, зателефонуйте нам для уточнення технічного завдання   

Компанія «РЕМ-ГРУП СЕРВІС» пропонує якісний розрахунок і встановлення систем електрообігріву з гарантійним терміном експлуатації.