0

Антизледеніння покрівлі і водостоків

Відгуки:
(0)
 • Виробник: RGS
 • Код товару: 04-RG
 • Наявність: В наявності
Сума ПДВ: 0.17 грн
Купити в один клік
Введіть номер телефону і ми передзвонимо
Оплата

Приймаємо оплату online

Доставка

У той же день при замовленні до 12:00

Гарантії

Весь товар сертифікований

Системи антиобледеніння та сніготанення елементів покрівлі та водостоків


Системи АЕКС: види, сервіси, можливості


У зимовий період нерідко можна стати свідком надзвичайної ситуації, коли з дахів будинків, або водостічних труб зриваються великі брили криги і снігу.


Такі випадки особливо часто спостерігаються в період відлиги, коли при різкому коливанні температури навколишнього середовища, шматки льоду що утворилися, з покрівлі падають на дах, лобове скло або капот автомобіля запаркованого біля будинку - завдаючи матеріальних збитків власникам. Нерідкі випадки в зимовий період і підвищеного травматизму людей, які постраждали від обвалу бурульок.


 Що таке «системи антиобледеніння покрівлі та обігрів водостоків»?

 

В кінці 90 в Україні набувають популярності електричні антикригові кабельні системи, які монтуються на конструктивних елементах покрівлі будівель і системах водовідведення, для того, щоб забезпечити вільне стікання талої води на всьому шляху його відводу з даху, а також захисту водостоків і окремих ділянок покрівлі від намерзання льоду. Електричні системи антиобледеніння забезпечують плюсову температуру водостоків і окремих ділянок покрівлі при мінусовій температурі зовнішнього повітря.


Більш того, в 2014 році Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердило національний стандарт по влаштуванню електричних кабельних систем на покриттях будівель і споруд, і в їх водостоках.


Таким чином, встановлення системи обігріву водостоків вирішує проблему намерзання льоду, усуваючи причини утворення та обвалу криги і забезпечується безпека як людей, так і цілісність матеріального майна. 


Національний стандарт ДСТУ-Н Б В.2.5-78: 2014 року, класифікує причини утворення льоду на водостоках будівель і споруд та виділяє дві основні категорії:


1. Штучні причини:


 • недостатня теплоізоляція покрівлі - так званий «паразитний нагрів», нагрівання внаслідок тепловтрат через покриття даху: тепле горище, технічний поверх або наявність мансарди, наявність тепловиділяючого обладнання під дахом які генерують тепло.


Такі причини штучного характеру впливають на танення шару снігу за рахунок виділення тепла через покрівлю. Тала вода замерзає, як тільки стікає у водостік, і блокує подальший вихід талої води.


2. Природні причини:


 • нагрів сонцем ділянок покрівлі, а також нерівномірний нагрів сонячним теплом покрівлі та прилеглих водостоків;
 • швидка добова зміна температури з плюсової до мінусової.


Отже, і штучні і природні причини ефекту намерзання пояснюються різницею температур між основною частиною покрівлі та водостоків. На покрівлі шар снігу тане, а доходячи до водостоку, де відсутній ефект «паразитного» нагрівання, де температура труби нижче нуля, вся ця тала вода починає намерзати утворюючи затор.


Окрім появи небезпечних бурульок, і блокування системи водовідведення, полій значно підвищує інтенсивність експлуатації будівлі, прискорюючи знос зовнішнього покриття даху і водостічної системи (збільшує умовно, штучно вік покрівлі).


Отже, відсутність системи підігріву відсотків і поверхонь будівлі призводить до абсолютно непотрібних матеріальних витрат на ремонт покрівлі поза планом і витрат на відновлення фасадів будівель, підвищення небезпеки псування припаркованих автомобілів, або ж просто, під час пішої прогулянки травматизму людей - після тактильного знайомства з агресивною бурулькою.


Як позбутися намерзання льоду на дахах


Розібравши причини намерзання льоду і виникнення бурульок на даху і водостоках можна зробити висновок, що варіант рішення такої проблеми тільки один - забезпечити штучний підігрів водостоків для того, щоб компенсувати «паразитний» нагрів і тепловіддачу на площині покрівлі. У такому випадку, вся тала вода буде вільно стікати по системі водовідведення.


Основним і безпечним інструментом для вирішення проблеми намерзання льоду на покрівлі - є автоматичні електричні кабельні системи (далі АЕКС). При розрахунку системи обігріву, фахівець визначає місце розташування нагрівальних кабелів в індивідуальному порядку, для кожного випадку окремо. Адже не може бути абсолютно універсальної формули встановлення АЕКС для всіх типів будівель, їх конструкції і місця локації, що також впливає на рівень тепловіддачі.


Проектант розраховує місце установки нагрівальних кабелів в залежності від типу даху:


 1. Холодний дах - орієнтована температура танення снігу до -5 С.
 2. Теплий дах - орієнтована температура танення снігу до -10 С.
 3. Гарячий дах - орієнтована температура танення снігу нижче -10 С.


Також, для розрахунку системи обігріву необхідно надати основні дані покрівлі: довжини і матеріал водостоків, наявність розжолобків, крапельників і водостічних воронок, а також довжини водостічних труб. Маючи ці відомості, проектувальник розраховує систему захисту від замерзання водостоків за індивідуальним проектом.


Складові антикригових автоматичних електричних кабельних систем


Залежно від умов, при яких відбувається танення снігу на покрівлі, розраховується відповідна система підігріву АЕКС, яка ефективно виконує свою функцію.


Така система складається з п'яти елементів:


1. Нагрівальний кабель. Саме кабель відповідає за підігрів водостоків і забезпечення шляхів для проходу талої води (танення льоду) в останніх. Від якості виконання нагрівального елементу, залежить ефективність і надійність роботи системи обігріву покрівлі.


2. Контролер. Пристрій, який керує АЕКС (є два види термостатів: управління по температурному режиму навколишнього середовища і більш економний варіант, управління при наявності осадів і відповідної температури повітря навколишнього середовища).


3. Датчики. 


Для систем обігріву водостоків розрізняють два типи датчиків:


а) температурний датчик;

б) датчик осадів.


Контролер отримує сигнали від встановлених датчиків, і відповідно заданої програми в автоматичному режимі активує систему обігріву (фактично, приймає на основі цих даних рішення - включати чи не включати систему). Термостат можна запрограмувати відповідно до регіону де функціонує система та вимог типу покрівлі. До речі, саме така функція дозволяє контролювати витрати на споживання електроенергії і реалізовувати принцип економії. В сучасній Україні це абсолютно доречний функціональний аксесуар. Зчитуючи показники датчиків контролю термостат (контролер) автоматично вибирає режим, в якому необхідна робота системи обігріву водостоків.


4. Силова частина системи обігріву. Розподільчі коробки. Тут відбувається комутація нагрівальних кабелів, і кабелів живлення, які пролягають від щита управління. Встановлювати розподільні коробки і кабельні вводи необхідно з відповідним ІР захистом (рекомендований клас захисту зовнішньої установки, не нижче ІР65) що забезпечує абсолютну герметичність комутації, і їх можна монтувати на конструктивних елементах даху.


5. Захисна автоматика і органи управління. Силовий і захисний блок системи обігріву покрівлі - необхідна міра електробезпеки, яка забезпечує автоматичне вимкнення живлення в разі виникнення аварійного режиму на ділянці обігріву (наприклад, механічне пошкодження нагрівального кабелю). Інтегровані в систему диференціальні автомати (реле) дозволяє уберегтися від ураження струмом. Не слід забувати, що АЕСК досить потужна система, яка працює при суворих умовах, але завдяки професійному монтажу системи обігріву, виконання всіх норм, правил та рекомендацій в період експлуатації, небезпечних явищ і ситуацій не відбувається. 


Системи сніготанення та антизледеніння - переваги


Облаштовані дахи системами кабельного електрообігріву:


 • Виключає замерзання води в жолобах що утворює затор в самій водостічній системі, а також запобігає розривам жолобів;
 • Забезпечує нормальну роботу водостічної системи;
 • Виключає утворення льоду і бурульок на краю даху, що запобігає нещасним випадкам, які можуть бути пов'язані зі сходженням лавин або обвалом бурульок;
 • Запобігає пошкодженню поверхні покрівлі та фасаду будинку;
 • Знімає снігове навантаження з конструкції даху.


Таким чином, системи обігріву покрівлі та водостоків вирішує проблему намерзання льоду, усуваючи причини утворення та обвалу криги і забезпечується безпека як людей, так і цілісність матеріального майна.


Як встановити АЕКС?

 

Встановити актикригову автоматичну електричну кабельну систему дуже просто. Досить одного, простого  подзвонити або залишити заявку в компанію «РЕМ-ГРУП СЕРВІС». Це команда досвідчених фахівців у сфері розрахунку, монтажу та обслуговування систем обігріву покрівель для приватної або колективної власності. Фахівці компанії на дадуть відповіді на ваші питання, зорієнтують по сумі витрат, і нададуть повну інформацію про особливості роботи електро-технічних продуктів, як навчитися економити на якості обладнання та послуг.


Чому «РЕМ-ГРУП СЕРВІС»?


Тому, що ми надаємо повний спектр послуг - виконуючи весь комплекс робіт і Ми працюємо тільки з якісним обладнанням та комплектуючими систем електрообігріву, крім цього, ми маємо багаторічний досвід роботи в цій сфері:


 • Розрахунок нагрівальної частини системи захисту від замерзання водостоків та інших елементів покрівлі (крапельників, розжолобків, краю покрівлі);
 • Розрахунок силової частини системи (вибір кабелів виходячи з потужності навантажень, підбір сполучних коробок відповідного ступеня захисту);
 • Комплектація щитового обладнання (силовий блок захисного і автоматичного управління);
 • Проектування антикригової системи покрівлі будь-якої складності;
 • Монтаж нагрівальної і силової частини систем антизледеніння водостоків і покрівлі;
 • Виконуємо налагоджувальні роботи;
 • Введення систем в експлуатацію з необхідною супровідною документацією;
 • Проводимо гарантійне та післягарантійне обслуговування.
 • Вибираючи нас, Ви отримуєте надійного партнера і помічника.


Зауважимо, що система обігріву дахів і водостоків - це не розкіш. Система антиобледеніння - це внесок в свою безпеку і довговічність майна.


Замовити послугу реалізації антикригової системи захисту, ви можете звернувшись за тел. +38 093 23 43 042


«Бурульки, автоматично стають знаряддям помсти природи за безвідповідальність людини під час будівництва, коли, нехтуючи правилами і стандартами безпеки не встановлюються на дахах і водостоках спеціальні системи обігріву».

Теги: Антизледеніння покрівлі і водостоків

Відгуки (0)

Відгуків про цей товар ще не було.