0

Обігрів водостоків та краю покрівлі в пентхаусі

Обігрів водостоків та краю покрівлі в пентхаусі
Обігрів схилу покрівлі та водостічної системи в пентхаусі

 

З настанням холодів у житлових будинках стає актуальною проблема з обмерзанням покрівель. При випаданні опадів, що супроводжуються різкими перепадами температур та в період відлиги - відбувається танення снігу, який потім перетворюється в шар льоду. В таких умовах замерзає водостічна система і утворюється зледеніння на покрівлі, яке звисає у вигляді бурульок, а іноді і у вигляді крижаних брил.

Такі намерзання руйнують структуру покрівлі (що призводить до затоплення технічного поверху будинку, з протіканням в квартири, приміщення). Під великою вагою льоду обривається водостічна система, руйнується фасад будівлі, що надалі, несе фінансові витрати на частковий ремонт, або повну заміну окремих комплектуючих елементів покрівлі. Також, важливо відзначити, що обледеніння несе загрозу безпеці життя та здоров’я людей. Щороку фіксуються випадки по обвалу з покрівель крижаних брил, які призводять до травмування людей, а іноді такі падіння закінчуються летально.

Уже понад 15 років для запобігання подібних випадків в Україні використовують кабельні системи електрообігріву.

Складаються такі системи з нагрівальних резистивних, або саморегульованих кабелів

Системи антиобледеніння успішно запобігають утворенню бурульок та полюю на дахах і водостічних системах. Встановлений нагрівальний кабель в місцях максимального скупчення снігу, шляхом нагріву, створює шляхи відходу талої води (розтопленого снігу), при цьому зберігаючи водостічну систему в цілісності. Технічно правильно розрахована і змонтована система обігріву - забезпечує цілісність елементів покрівлі та водостічної системи. Також варто відзначити, що покрівля без льоду - це запорука безпеки пішоходів що проходять біля будівлі, а також розташованого поряд автотранспорту.

Для більш раціонального і економного використання антиобледеніння, необхідно встановлювати автоматичну систему управління

Автоматична система складається з контролера, датчика вологості і датчика температури навколишнього середовища. Працює подібна система наступним чином: при випаданні опадів у вигляді снігу, датчик вологості передає сигнал термостату на автоматичне включення системи. У цей час встановлений датчик температури фіксує навколишню температуру середовища. В разі відповідності температури до встановленого діапазону і наявності опадів, контролер активує систему антиобледеніння на обігрів.

Встановлені датчики опадів і температури навколишнього середовища, не дозволяють системі працювати в холостому режимі (як при ручному включенні). Система антиобледеніння в автоматичному режимі, прискорює свою окупність, за рахунок заощадження електроенергії і збереження покрівлі та водостічної системи, яку вона забезпечує.

Помилки при розрахунку антикригової системи, не вірно підібране і неякісно встановлене обладнання, призводить до негативних наслідків та додаткових витрат, пов'язаних з ремонтом покрівлі.

Для уникнення, виходу з ладу системи в піки навантаження або інших поломок та збоїв необхідно: своєчасно виконувати технічне обслуговування і встановлювати тільки якісне, перевірене обладнання.