0

Профілактика та Технічне Обслуговування систем підтримання технологічної температури продукту в ємності

Профілактика та Технічне Обслуговування систем підтримання технологічної температури продукту в ємностіПроведення профілактичних робіт системи підтримання технологічної температури в ємності

 

Всі системи електрообігріву в період тривалої експлуатації потребують профілактичного обслуговування. Своєчасно вжиті заходи з виявлення та усуненню несправностей, забезпечують безперервний та надійний процес роботи систем обігріву в піки навантаження.

При проведенні запланованого технічного обслуговування системи обігріву, яка застосовується для підтримання технологічної температури продукту в ємності, були виявлені такі несправності:

 • Спрацювання ПЗІП;
 • Розгерметизація коробки підключення датчика;
 • Некоректна робота датчика температури;
 • Невідповідність (Ex стандарту) герметичного вводу силової коробки;
 • Профілактика шафи керування;

Після виявлення дефектів в обладнанні необхідно терміново вжити всіх заходів та провести необхідні роботи з відновлення працездатності системи електрообігріву.

Система ПЗІП (Пристрій Захисту від Імпульсної Перенапруги) встановлюється для захисту: нагрівальних кабелів; електронного обладнання управління; а також електричних кабельних магістралей від імпульсних стрибків перенапруги. Така напруга, найчастіше, виникає під час грози, в наслідок близьких, або віддалених потраплянь блискавки в наземні об'єкти.
У нашому випадку імпульсний стрибок перенапруги стався відразу по двом (з трьох) фазним лініям. В наслідок чого на погашення імпульсу спрацювали два варистора. Варистори, що вийшли з ладу були замінені.

Своєчасно вжиті заходи безпеки щодо захисту системи електрообігріву від перенапруги виявилися виправдані. Дороге електронне обладнання залишилося неушкодженим.

Якщо сполучна коробка в наслідок зносу комплектуючих (сальники, прокладка), втратила свою герметичність (ІР захист), і при потраплянні вологи в коробку, окислюються контакти з'єднання, що впливає на погіршення якості сигналу. Раціональніше буде замінити на аналогічну з'єднувальну коробку з відповідним класом захисту, ніж підбирати окремі комплектуючі частини, для відновлення IP захисту.

Також було встановлено, що в процесі виконання робіт обслуговуючим персоналом, був ненавмисно зрушений датчик температури.

Некоректне відображення температури обігріву, позначається на якості експлуатації системи:

 • недогрів - якщо датчик розташований занадно близько до нагрівального елементу, система майже постійно знаходиться у виключеному стані;
 • перегрів - якщо, датчик температури зрушений з встановленого місця зчитання фактичної температури на ємності (призводить до зайвих витрат електроенергії).

В системах електрообігріву які встановленні в вибухонебезпечних зонах - зміщення, або вихід з ладу датчика температури призводить до перегріву нафтопродуктів, що може призвести до аварійної ситуації на об’єкті. Всі роботи по відновленню розташування та калібрування датчика температури (для точного відображення і передачі сигналу) були виконані в повному обсязі.

У зв'язку з тим, що система використовується в вибухонебезпечній зоні, особливу увагу слід приділити герметичності вводів електричних кабелів, встановлених в розподільних коробках. В разі виявлення дефектів, або зносу комплектуючих, слід провести роботи з відновлення ступеня і класу захисту (вологозахисту - ІР і вибухозахисту - Ех). В випадку неможливості заміни комплектуючих, потрібно замінити сполучну коробку з відповідним рівнем захисту.

В шафі керування системою слід виконати перевірку силового ланцюга на спрацьовування захисту при виникненні струму витоку. Також необхідно протестувати включення/відключення системи в автоматичному режимі управління. Передбачити в разі аварійної ситуації (при виходу з ладу термостату) включення системи в ручному режимі (дозволяється короткочасне вмикання систему до приїзду обслуговуючого персоналу). В разі виявлення дефектів, або інших несправностей в автоматичному обладнанні, слід провести заміну обладнання на аналогічне, або інше, з покращеними характеристиками та відповідним класом захисту.

Після закінчення профілактично - ремонтних робіт, обов'язково провести необхідні заміри нагрівального кабелю:

 • Опір секції;
 • Опір зовнішньої ізоляції секцій;
 • Опір зовнішньої ізоляції силового кабелю;
 • Силу струм навантаження.

Заповнені протоколи передаються замовнику.

Для забезпечення надійної роботи системи електрообігріву, необхідно виконувати повну діагностику складових: нагрівальної, управління та силової частин системи.