0

Ремонт нагрівального кабелю в системах сніготанення сходів та обігріву водостоків

Ремонт нагрівального кабелю в системах сніготанення сходів та обігріву водостоківПроведення діагностики та ремонтних робіт систем кабельного обігріву в приватному будинку

 

Важливо пам’ятати, що системи кабельного обігріву є складними інженерними комплексами, які мають проектуватись, монтуватись та обслуговуватись тільки спеціалістами, що пройшли відповідну підготовку та мають досвід роботи з різними системами кабельного обігріву. На прикладі об’єкту, що розташований в Київській області ми покажемо основні помилки, які допускаються при реалізації проектів кабельного обігріву.

Весною на адресу нашої компанії надійшла заявка, на проведення діагностики систем обігріву приватного будинку – системи антиобледеніння водостоків та сніготанення відкритих майданчиків.

Комплексне обстеження об’єкту виявило цілий ряд проблем та недоліків при проведенні монтажних та пусконалагоджувальних робіт. Розберемо основні з них.

Діагностика системи сніготанення:

1.  Перше та основне, що призвело до виходу з ладу нагрівальних секцій, це заведення нагрівальних кабелів в розподільчі коробки без використання гермовводів, та розключення секцій без використання кабельних муфт (відсутність холодного кінця в нагрівальних секціях). Як наслідок під зовнішню ізоляцію нагрівального елементу потрапила волога, що спровокувала корозію заземлюючого захисного екрану, аж до повного його руйнування. Тому було прийнято рішення про вирізання ділянок кабелів з пошкодженим заземлюючим обплетенням, з наступною їх заміною ремонтними вставками нагрівальних кабелів відповідного опору та довжини. Також в обов’язковому порядку були встановленні кінцеві та з’єднувальні муфти (з’єднувальна муфта встановлюється для підключення відрізних нагрівальних кабелів, забезпечуючи герметичний перехід з гарячого в холодний кінець).

2.  Проведення замірів опору ізоляції нагрівальних кабелів, встановив що дві нагрівальні секції системи сніготанення мають пошкодження. Спеціалістами компанії було проведено, за допомогою спеціального обладнання, пошук місць пошкодження та встановлення ремонтних муфт. В обох випадках мало місце, на обгрунтовану нашу думку, некваліфікована робота «спеціалістів», що проводили заливку стяжки.

Проведенні пусконалагоджувальні роботи були виконанні в повному обсягу, система сніготанення працює в автоматичному режимі.

Діагностика системи антиобледеніння:

1.  При проведені діагностики шафи керування системи антиобледеніння було встановлено, що система обігріву підключена з порушенням правил експлуатації електричних нагрівальних кабелів – відсутній Диференційний автоматичний вимикач (забезпечує відключення аварійної ділянки у разі появи струмів витоку на заземлюючому провіднику). Експлуатувати системи електрообігріву без відповідного захисту на спрацювання при короткому замиканні та виявленні стуму витоку - суворо заборонено згідно правил улаштування електроустановок (ПУЄ), що є грубим порушенням правил та норм електробезпеки.

2.  Також було виявлено некоректну роботу програмованого контролера антикригової системи. При тестовій подачі напруги на блок управління,монітор контролера не відобразив явну температуру навколишнього середовища, та наявність вологи – але активував систему на включення. В подальшому, після діагностики з'ясувалося що в контролері вийшла з ладу мікросхема яка відповідає за роботу монітора. Дана поломка контролера підлягала ремонту, що і було зроблено. В розмові з обслуговуючим персоналом нас запевнили що система справно працювала три роки, але технічне обслуговування нажаль не проводилось.

3.  При проведенні, за допомогою мегомметра, замірів опору ізоляції силових кабелів (від шафи управління до з'єднувальних коробок), було виявлено пошкодження двох ліній підключення обігріву. Дефектний силовий кабель був замінений новим, так як місце пошкодження ліній виявити не вдалося (монтаж силових кабелів виконаний приховано).

4.  Після закінчення діагностики внутрішньої частини системи антиобледеніння залишилось перевірити стан нагрівальних кабелів, блоку комутації та датчики контролю системи:

  • При візуальному огляді встановленої системи, було виявлено, що секції нагрівального кабелю було змонтовано без холодних кінців. Заміри опору ізоляції секцій показали що нагрівальний елемент має дефекти захисного екрану. Після демонтажу секцій виявили пошкодження зовнішньої ізоляції, які було усунено за допомогою ремонтних муфт, а деякі секції відновити не вдалося.
  • Також привернуло увагу те, що весь нагрівальний кабель дуже точно змонтований (всюди біля сполучної коробки встановленні кінцеві муфти). Замір опору нагрівального провідника показав що секції не відповідають програмному розрахунковому опору з похибкою в 30%. Під час монтажу нагрівальних секцій, вони були вкороченні монтажним персоналом, для спрощення їх укладання по водостічній системі, що категорично заборонено для резистивних кабелів, так як вкорочення їх призводить до різкого зростання питомого тепловиділення з подальшим руйнуванням нагрівальних жил (перегрів), та виходом кабелю із ладу (такі секції відновленню не підлягають). Також було прийнято рішення про нарощування нагрівальних секцій, до проектних довжин. Нагрівальний кабель який не підлягав ремонту був замінений новими секціями.
  • При візуальному огляді раніше встановлених сполучних коробок у водостоках виявилося, що змонтовані вироби не відповідають класу пиловологозахисту для зовнішнього застосування ІР, а також здивувала відсутність гермовводів. Всі з'єднувальні коробки були замінені на такі, захист яких відповідає умовам експлуатації (ІР65).
  • Також здивувало розміщення встановлених датчиків контролю температури та виявлення наявності вологи (скручені та кинуті на покрівлі). Датчик вологи був перенесений у водостічну ринву для зчитування та подачі сигналу контролеру на активацію системи при виявленні вологи.

Після проведення ремонтних робіт по відновленню роботи системи антиобледеніння система здана в експлуатацію Замовнику, з гарантійним терміном експлуатації 2 роки.