0

Сервісне обслуговування систем блискавкозахисту і пристроїв заземлення

Сервісне обслуговування систем блискавкозахисту і пристроїв заземленняСистеми зовнішнього блискавкозахисту будівель і споруд встановлюються, для запобігання руйнівного впливу ураження блискавки. Технічно правильно встановлені системи забезпечують швидке та безперешкодне відведення розряду блискавки в землю, при цьому зберігаючи об'єкт від пожеж та руйнувань.

В цілому правельно змонтовані з якісних матеріалів та обладнання системи захисту слугують довгі роки.

Діагностика

 

Для забезпечення справності та надійності роботи систем захисту від блискавки, необхідно щорічно проводити діагностику і технічне обслуговування всіх пристроїв блискавкозахисту. Позачергові огляди проводяться після стихійних лих (ураганний вітер, землетрус, повінь, надзвичайна активність гроз).

Періодичному контролю з розкриттям (обов'язковою є перевірка систем, які відносяться до 1 - 2 рівня блискавкозахисту) один раз у рік, піддаються штучні пристрої заземлення, на виявлення корозії і визначення їх ступеню руйнування.

В разі виявлення пристроїв блискавкозахисту уражених корозією (пошкодження призводить до зменшення площі поперечного перерізу, що впливає на розтікання струму в землі) більше від допустимої норми згідно ДСТУ, у такому випадку заземлювачі слід замінити новими.

Обслуговування

 

Під час проведення діагностики систем, необхідно перевірити:

  • Відповідність встановленої системи громовідводу - існуючим нормам (IEC 62305:2006, NEQ) ДСТУ Б В.2.5-38:2008;
  • Цілісність і надійність блискавкоприймачів;
  • Цілісність і надійність струмовідводів;
  • Всі зовнішні елементи і пристрої на наявність корозії (у випадку виявлення пошкодження - визначити їх ступінь руйнування);
  • Надійність електричних з'єднань між струмопровідними частинами всіх пристроїв блискавкозахисту;
  • Провести виміри опору заземлювачів блискавкозахисту.

Комісія що проводила обстеження системи блискавкозахисту, повинна скласти висновок обстеження об'єкта.

У разі виявлення дефектів або інших несправностей при проведенні діагностики систем громовідводу - комісія складає дефектний акт і термін усунення несправності (на основі дефектного акту проводяться профілактичні - ремонтні роботи по відновленню цілісності і надійности роботи системи).

Позачергова необхідність проведення діагностики та виконання профілактичних робіт, виникає - після надзвичайних природних явищ, які можуть призвести до надзвичайних ситуацій.

Зверніть увагу!

«При монтажу пристроїв блискавкозахисту з неякісного або контрафактного матеріалів та обладнання, зменшується термін експлуатації системи, а в деяких випадках такий захист не виконує свої основні функції по безпечному відводу блискавки»

Для замовлення послуги обстеження об'єкта, Ви можете зв'язатися з нами зручним для Вас способом