0

Технічне обслуговування систем електрообігріву

Технічне обслуговування систем електрообігріву

Захист від замерзання водостоків і сніготанення відкритих площ

Системи електрообігріву – це безпечний сучасний спосіб для запобігання утворення полою на відкритих площах і замерзання водостоків. Системи сніготанення також сприяють швидкому висиханню поверхні з приходом потепління.

В системах сніготанення відкритих площ, кабельний електрообігрів розміщують в місцях, де необхідно створити безпечні умови для пересування транспорту і пішоходів. В системах захисту від замерзання водостоків нагрівальний кабель встановлюється в місцях протоку води (розжолобок, водостічні ринви, водостічні труби і т.д.), що забезпечує протік талої води і зменшує травматизм людей від неконтрольваного падіння бурульк.

Працює електрообігрів за принципом знайомої всім системи «теплої підлоги». Істотна відмінність полягає тільки в одному – так як система кабелів розташована на вулиці, існує ризик пошкодження внаслідок механічних впливів або перепадів температур. Тому для зовнішніх систем електрообігріву площ і захисту від замерзання водостоків та обігріву покрівель використовується нагрівальний кабель підвищеної міцності із зовнішньою ізоляцією стійкою до ультрафіолетового випромінювання.

Для коректної роботи дуже важлива правильна технологія установки системи електрообігріву, вибір високоякісних комплектуючих матеріалів і професійне технічне обслуговування. В системах сніготанення відкритих площ, перепад температури провокують стиснення і розширення фундаменту або асфальтного покриття, а сам гріючий кабель має бути схильний до регулярних навантажень. Тільки матеріали високої якості гарантують довговічність і надійність експлуатації системи сніготанення, антіобледеніння покрівель і захисту водостоків від замерзання.

З чого складається кабельна система сніготанення?

Система електрообігріву відкритих площ складається з наступних матеріалів і обладнання:

 • Нагрівальний резистивний кабель із погонного потужністю не менше 28 Вт/м;
 • Терморегулятор наявності виявлення осадів і температури навколишнього середовища, для автоматизації роботи всієї системи;
 • Датчики контролю температури і датчик осадів;
 • Монтажна оцинкована сітка, стрічка або кріплення з кольорового металу для фіксації кабелю;
 • Силовий і захисний блок управління для контролю безпечної роботи нагрівального обладнання і його аварійного відключення.

*Крім цього система сніготанення може додатково комплектуватися теплоізоляцією для скорочення тепловтрат.

Правильне техобслуговування систем електрообігріву

Системи кабельного обігріву сніготанення і захисту водостоків від замерзання є сезонними і експлуатуються тільки в період активних снігопадів і за наявності встановленого температурного діапазону в контролері. Тому, технічне обслуговування, проведене вчасно – це запорука надійної та безперебійної експлуатації системи.

При технічному обслуговуванні необхідно обов’язково перевіряти:

 • Цілісність нагрівального кабелю – для цього змиритися опір нагрівального провідника і зовнішньої ізоляції нагрівального кабелю;
 • Безпека і надійність кріплення нагрівального кабелю;
 • Роботу силового, захисного блоку і автоматичної системи управління;
 • Діагностика блоку управління і силового кабелю через щит керування;
 • Профілактика клемних з’єднань в сполучних коробках;
 • Гермовводи на відповідність вологозахисту по стандарту IP і сполучні коробки.

При виявленні таких проблем як:

 • порушення герметизації сполучних коробок;
 • пошкодження елементів нагрівання;
 • пошкодження системи управління –

необхідно здійснити ремонтні роботи для усунення виниклих дефектів. Несправності в системі електрообігріву відкритих площ або захисту від замерзання водостоків може привести до аварійної ситуації, що піддає життя людей небезпеці. Експлуатувати систему електрообігріву в аварійному стані категорично заборонено, тому так важливо проводити комплексне професійне техобслуговування.

Обслуговування систем електрообігріву