0

Монтаж заземлення згідно норм ПУЕ-2017

Відгуки:
(0)
  • Виробник: RGS
  • Код товару: 01-RG
  • Наявність: В наявності
Сума ПДВ: 0.17 грн
Купити в один клік
Введіть номер телефону і ми передзвонимо
Оплата

Приймаємо оплату online

Доставка

У той же день при замовленні до 12:00

Гарантії

Весь товар сертифікований

Системи заземлення електроустановок

– це необхідний та обов’язковий комплекс заходів для виконання правил електробезпеки. Без таких заходів жодне виробництво, житлове приміщення, будівля, підприємство просто не може функціонувати і виконувати своє пряме призначення. 

Чому? Відповідь абсолютно проста – безпека понад усе! Завдання заземлення – це забезпечення норм електробезпеки при використанні людиною електричних установок будь-якого типу.

1. Установка систем заземлення

Спеціалісти РЕМ-ГРУП СЕРВІС, встановлюючи системи заземлення електроустановок дотримуються норм та правил державних нормативів ПУЕ2017, ПТЕЕС, ПБЕЕС. 

Для Рем-Груп, реалізація систем заземлення – це захист здоров’я і життя людей, а також забезпечення надійної роботи технологічного, електронного обладнання та інженерних комунікацій. 

2. Види систем заземлення

В залежності від сфери застосування, заземлення поділяється на основні підсистеми:

  • Контур захисного заземлення;
  • Повторний заземлювач Pe провідника;
  • Електрично незалежний заземлювач Fe;
  • Робоче заземлення;
  • Заземлення газових комунікацій;
  • Заземлення внутрішніх інженерних систем водопостачання та опалення;
  • Зняття статичної напруги;
  • Блискавкозахисне заземлення.

3. Типи пристрої заземлення

В якості заземлюючих пристроїв використовуються:

  • Природні заземлювачі;
  • Штучні заземлювачі.

До природних заземлювачів відносяться – підземні металеві труби (крім вибухонебезпечних магістралей), металеві палі, металеві конструкції і арматура залізобетонних конструкцій будівель і споруд, які знаходяться в безпосередньому контакті із землею.

В першу чергу, при будівництві або проведенні реконструкції об’єкта, необхідно використовувати природні заземлювачі в якості заземлення. Задіяти такі пристрої необхідно, якщо з’єднання в землі арматури фундаменту, залізобетонної конструкції або інших металевих конструкцій вважається безперервним (арматура в залізобетонних конструкціях повинна бути з’єднана зварювальним швом, або в’язанням дроту щільністю не менше ніж 60%).

У випадках, якщо металеві конструкції не відносяться до безперервних з’єднань, такі заземлювачі застосовувати в системі захисного заземлення категорично забороняється.

Якщо немає можливості задіяти природні пристрої заземлення, слід застосувати систему із штучних заземлювачів.

Штучні заземлювачі – в сучасності, це як правило  модульно-штирові пристрої, розроблені для швидкого і якісного облаштування контуру заземлення. 

Якість штучних пристроїв заземлення 

Одним із надійних пристроїв, вважається безмуфтовий стержень діаметрів 16-20 мм. Установка стрижнів, виконується шляхом опресування. Виготовляються штучні пристрої із нержавіючої, гаряче поцинкованої, або гальванічно-оцинкованої сталі.

Для досягнення необхідного опору таке заземлення встановлюється в двох варіантах:

1. В одну точку (розрахункова кількість стрижнів, що встановлюється локально на обмеженій території);
2. Методом розносу (сукупність вертикальних і горизонтальних пристроїв, об’єднаних між собою, що утворюють загальний контур заземлення).

4. Характеристика систем заземлення

Контур захисного заземлення та повторний заземлювач Pe провідника

Норма електробезпеки, необхідна для захисту здоров’я і життя людей від струмових витоків, які найчастіше відбуваються при виході з ладу обладнання або пошкодженні зовнішньої ізоляції електричних кабелів. У разі виникнення аварійної ситуації, корпус електричного приладу опиняється під небезпечним фазним потенціалом, а при залученні заземлення, струм витоку безпечно розтікається в землю, не завдаючи шкоди здоров’ю людини.

Найбільш безпечним варіантом вважається захисне заземлення, що працює в парі з пристроєм захисного відключення (ПЗВ, диференційний автомат). Ці два заходи прекрасно доповнюють один одного. При появі фазного потенціалу на корпусі зламаного електричного приладу, струм по заземлюючих провідниках стікає в землю. Захисна автоматика (ПЗВ) виявляє цей витік, навіть якщо вона дуже незначна (поріг чутливості УЗВ становить 10 мА – 30 мА і швидкість спрацьовування на відключення ланцюга 0,01 – 0,3 секунди). Спрацювавши, автоматичний захист не завдає шкоди здоров’ю людини, відключивши живлення аварійної ділянки в якій стався витік струму.

Таким чином захисна автоматика (ПЗВ) в парі з заземленням, це найбільш ефективний захід електробезпеки.

Опір розтікання струму ка контурі заземлення необхідно досягти для контуру: 

  • Захисного заземлення 4 Ом; 
  • Повторного заземлення не більше 30 Ом.

Електрично незалежний заземлювач Fe (функціональне заземлення)

Забезпечує правильну роботу високочутливого електронного обладнання  - активне та пасивне обладання серверних; приладів телекомунікаційного зв'язку, обладнання студії телебачення, звукозапису; дослідницьких лабораторіях; медичних установ та ін.

Тому, для надійної роботи і захисту електронно-технічного обладнання, потрібно встановлювати функціональне заземлення. Більшість виробників такого обладнання, додатково вказують в технічному паспорті вимоги до виконання заземлення Fe.

В ПУЕ, технологічне заземлення нормується як електрично незалежний заземлювач. На головну шину Ре, контур підключається якщо, виробник обладнання не встановив обмеження або додаткові вимоги до контуру технологічного заземлення. Опір розтікання струму на контурі заземлення має відповідати значенням 1-2 Ом.

Робоче заземлення

Такий тип заземлення не призначений для забезпечення норм електробезпеки. Робоче заземлення встановлюється в основному на промислових об’єктах, для надійного функціонування електроустановок (навмисне з’єднання з землею окремих точок електричного кола – нейтральних точок обмоток генераторів, силових і вимірювальних трансформаторів, дугогасячих апаратів і т.д ..).

На виробництві робоче заземлення необхідне для забезпечення ефективної та безперервної роботи електроустановок підприємства.

Заземлення газових комунікацій

У газовому господарстві, заземлення це одна із основних вимог електробезпеки що забезпечує належне функціонування газового обладнання, електробезпеку персоналу і споживачів.

До газових комунікацій відносяться – газо-регуляторні  пункти,  контрольні  та контрольно-вимірювальні пункти, зовнішні та розподільчі газопроводи розташованих в приватному секторі, комунальних об’єктах та промисловості. Заземлення газових комунікацій виконується на загальний контур заземлення, або облаштовується окремим контуром. Згідно ПБЕЕС, опір розтікання струму на загальному контурі заземлення газових комунікацій, повинен відповідати значенням не більше 10 Ом.

Заземлення внутрішніх інженерних систем водопостачання і опалення

Відноситься до системи урівняння різниці потенціалів, що забезпечує електричну безперервність по всій довжині магістралей з урахуванням запірної арматури, фланців, вузлів трубопроводів. Підключається на загальний (існуючий) контур заземлення.

Заземлення - зняття статичної напруги

Зняття статичної напруги - це заходи що проводяться із забезпечення електростатичної iскробезпеки.

Захист вiд шкiдливого та небезпечного впливу статичної електрики виконується у вибухо та пожежонебезпечних зонах. Також, заходи по захисту від статичної напруги проводяться на ділянках-приміщеннях, де статична електрика негативно впливає на людей або технологічний процес. Опір розтікання струму на контурі заземлення, для зняття статичної напруги нормується не більше 100 Ом.

Блискавкозахисне заземлення

Пристрої блискавкозахисного заземлення забезпечують безпечне розтікання струму блискавки в землю. Встановлюються такі пристрої заземлення, в залежності від класу захисту громовідводу. LPS блискавковідводу вибирається на стадії проектування. в залежності від складності об’єкта та присвоєного класу ризику наслідків. Опір розтікання струму на контурі заземлення, повинен складати не більше 10 Ом.

5. Відсутність заземлення може призвести:

  • До ураження людини електричним струмом;

У випадках відсутності заземлення витік струму відбувається через тіло людини, яка торкнулася одночасно несправного приладу і струмопровідного предмету, який має природне заземлення. Це одна з основних причин враження електричним струмом (отримання електротравми), що може виявитися смертельним для людини.

  • Аварійна робота та поломка електронного обладнання, інженерних мереж;

Відсутність заземлення електронного обладнання та комунікацій, призводить до аварійної ситуації та зупинки технологічних процесів на виробництві.

Звертаючись до компанії «Рем-Груп Сервіс» Ви гарантуєте собі позитивний результат. За роки діяльності Компанії на ринку послуг з установки систем заземлення, і захисту від блискавок, найголовнішою рекламою були задоволені клієнти, які укладаючи угоду з Компанією стають не просто клієнтами, а справжніми партнерами і очевидною вигодою від такого партнерства для замовника є довговічність пристроїв, відмінний якісний сервіс і професійний підхід у вирішенні будь-яких питань, що стосуються задоволення потреб клієнта на 100%.

Для замовлення послуги розрахунку та установки систем заземлення, звертайтесь за тел. +38 093 23 43 042

Теги: Монтаж заземлення згідно норм ПУЕ-2017

Відгуки (0)

Відгуків про цей товар ще не було.

Монтажні роботи під ключ!
Послуги установки: електромонтаж, заземлення, блискавкозахист, кабельний електрообігрів в Rem-Group
Детальніше
Монтажні роботи під ключ!